لیزر CO2 فرکشنال چیست و چه مزایایی دارد؟

لیزر co2 فرکشنال چیست؟

آثار به جا مانده از زخم و جراحات و آکنه‌ها و همچنین پدیدار شدن چین و چروک در صورت و تغییر رنگ پوست از جمله معضلاتی می‌باشد که افراد بسیار زیادی با آن در ارتباط هستند. امروزه به علت پیشرفت تکنولوژی به خصوص در حیطه پوست و مو تجهیزاتی تولید شده‌‌اند که یک روش درمانی ساده و بدون جراحی برای از بین بردن مشکلات پوستی هستند.

یکی از این دستگاه‌ها، دستگاه لیزر co2 فرکشنال است. این دستگاه کاملا پیشرفته بخشی از پوست را تحت تاثیر اشعه قرار می‌ دهد و بعد از طی کردن دوران درمان مشکلات پوستی را به طور کامل از بین می‌برد. امروزه افراد به کمک این نوع دستگاه می‌توانند برخی از مشکلات پوستی خود را برطرف کنند.

فرکشنال چیست؟

دستگاه لیزر co2 فرکشنال از جمله تجهیزاتی می‌باشد که با استفاده از تکنولوژی روز تولید شده است. از این دستگاه برای از بین بردن مشکلات پوستی استفاده می‌کنند. این دستگاه یک روش کارآمد و بسیار مدرن در برطرف کردن چین و چروک صورت، بازگرداندن جوانی به پوست مراجعه کنندگان می‌باشد. دستگاه لیزر فرکشنال یک روش درمانی بسیار عالی برای از بین بردن ضایعات پوستی و از بین بردن آکنه و لک بر روی پوست صورت است.

همچنین این گونه از محصولات موجب تحریک کلاژن سازی پوست می‌شوند و تاثیرات بسیار خوبی بر روی پوست می‌گذارند. از آنجایی که دستگاه لیزر فرکشنال موجب کلاژن سازی در سطح پوست می‌‌شود تا حد چشمگیری از ایجاد چین و چروک بر روی صورت جلوگیری می‌کند. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد مزایا و تاثیرات استفاده از این دستگاه برای شما عزیزان مطالبی ارائه دهیم.

دستگاه لیزر فرکشنال یک روش درمانی بسیار موثر میباشد

قویترین دستگاه لیزر

در این قسمت به معرفی و بررسی کلی قوی‌ترین دستگاه لیزر می‌پردازیم و اطلاعات بسیار مفیدی را درباره آن ارائه می‌دهیم. یکی از قوی‌ترین و بهترین دستگاه لیزر که در بین طرفداران خود محبوبیت بسیار بالایی دارد دستگاه لیزرCO2 فرکشنال اج وان است. این دستگاه برای جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می‌‌گیرد.

لذا آن دسته از افرادی که از پیری زودرس پوست و چین و چروک صورتشان خسته شده‌‌اند، به دنبال یک روش بسیار عالی برای جوانسازی پوست خود هستند می‌‌توانند از این دستگاه بهره ببرند. به علاوه این دستگاه موجب رفع خطوط ریز و چین و چروک صورت می‌‌شود. لذا افرادی که از این موضوع خجالت زده هستند می‌‌توانند صورت خود را با استفاده از این دستگاه جوانسازی نمایند.

علاوه بر این توجه داشته باشید که دستگاه لیزر فرکشنال موجب افزایش استحکام و قوام پوست صورت می‌‌شود. همچنین از ایجاد چین و چروک و شلی پوست در آینده جلوگیری به عمل می‌آورد. این دستگاه شلی و افتادگی پوست را از بین می‌‌برد. زیرا یک روش مدرن برای جوانسازی پوست است.

کاربرد دستگاه لیزر CO2

دستگاه لیزر فرکشنال کاربردهای بسیار زیادی دارد. دستگاه لیزر فرکشنال یک دستگاه بسیار عالی برای سفت کردن و جوانسازی پوست است. اینگونه از محصولات از پیری پوست جلوگیری می‌کنند. به علاوه مشکلات و ضایعات پوستی را که از جراحی یا جوش، آکنه و از سوختگی و زخم ناشی شده‌‌اند را از بین می‌برند.

همچنین منافذ باز پوست صورت را کوچک می‌کنند. به همین جهت یک روش درمانی مناسب برای افرادی‌‌ است که پوست صورتشان پوست پرتقالی است و منافذ بزرگ و درشت دارند. علاوه بر این از دیگر کاربردهای این دستگاه می‌توان به از بین بردن و محو کردن ترک‌های پوستی در سطح شکم و سایر نواحی بدن اشاره کرد. این دستگاه لکه‌های به وجود آمده ناشی از بالا رفتن سن بر روی پوست را از بین می‌ برد.

مزایای دستگاه لیزر فرکشنال

استفاده از دستگاه لیزر co2 فرکشنال مزایای بسیار زیادی دارد. به عنوان مثال می‌‌توان به این موضوع اشاره کنیم که با استفاده از این دستگاه افراد در حین عمل نسبت به سایر تجهیزات و روش‌های تحریک کننده کلاژن‌سازی مشابه دیگر درد کمتری را احساس می‌کنند. علاوه بر این دستگاه‌ها عارضه خاصی برای مراجعین ایجاد نمی‌کنند.

در واقع همه افراد با تیپ‌های پوستی گوناگون می‌توانند از این دستگاه استفاده نمایند. نکته دیگر این است که دستگاه لیزر فرکشنال موجب افزایش کلاژن سازی در سطح پوست می‌‌شود و یک لایه بردار بسیار مناسب است. لذا تاثیرات مثبتی بر روی پوست مراجعه می‌گذارد. علاوه بر جای جوش و سایر مشکلات و معضلات پوستی را از بین می‌‌برد و لک‌های سطحی در سطح پوست را محو می‌کند.

تاثیرات استفاده از دستگاه لیزر co2

از تاثیرات استفاده از دستگاه co2 فرکشنال این است که موجب بالا بردن خاصیت ارتجاعی پوست می‌شود. علاوه بر این منافذ باز پوست را می‌‌بندد و می‌‌توان گفت که یک روش درمانی برای رفع اختلالات پوست پرتقالی است.

اینگونه از محصولات از پیری پوست پیشگیری می‌کنند و لکه‌های پوستی مانند کک و مک را از بین می‌برند. از دیگر تاثیرات استفاده از دستگاه لیزر co2 فرکشنال می‌‌توانیم به این موضوع اشاره کنیم که موجب بهبود ناهمواری‌های سطح پوست می‌شود.

آسیب‌هایی که در اثر اشعه مضر آفتاب به وجود آمده است را از بین می‌برد. یک روش درمانی مناسب برای از بین بردن زخم و تورم پوست است. این دستگاه موجب سفت کردن پوست می‌شود. در نتیجه از پیری زودرس پوست جلوگیری می‌کند. لک‌های سطحی پوست را به راحتی از بین می‌برد و دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد.

مراقبت بعد از استفاده از دستگاه لیزر co2

در این قسمت به شرح مراقبت بعد از استفاده از دستگاه لیزر co2 می‌پردازیم. بعد از استفاده از دستگاه لیزر co2 فرکشنال باید به مراقبت‌های بعد از آن توجه کنید. یکی از نکات بسیار مهم این است که بلافاصله باید محلی که لیزر شده را با استفاده از یک کیسه یخ خشک نمایید.

به علاوه روزی ۴ الی ۵ بار بعد از لیزر کرم مخصوص استفاده نمایید تا التهاب و قرمزی از بین برود. هر سه ساعت یکبار باید به صورت مرتب ضدآفتاب را تجدید کنید. علاوه بر این بر روی محلی که لیزر شده است پماد زینک اکساید استفاده کنید.

توجه داشته باشید که همه نکاتی که برای بعد از انجام از لیزر بیان می‌شود اهمیت بسیار بالایی دارد. لذا باید به طور مرتب همه نکات را روزانه اجرا کنید تا به نتیجه دلخواه برسید. علاوه بر این زمانی که موارد بالا را انجام دادید و التهاب و قرمزی پوست برطرف شد هر شب از کرم روشن کننده به طور مکرر استفاده نمایید.

مراقبت پیش از استفاده از دستگاه لیزر co2

آیا پیش از استفاده از دستگاه لیزر co2 نیاز به مراقبت خاصی داریم؟ همانطور که بعد از استفاده از دستگاه لیزر باید نکاتی را مدنظر قرار دهید و آن را مو به مو رعایت کنید پیش از استفاده از دست هم حتماً تا دو ماه قبل باید یک سری از کارها را انجام دهید. به عنوان مثال دو ماه قبل از اینکه جلسه درمانی شما با استفاده از دستگاه لیزر آغاز شود باید از آفتاب مستقیم دوری کنید.

زیرا تابش اشعه مستقیم نور خورشید برای شما مضر است. لذا توجه داشته باشید که عدم رعایت این نکته موجب ایجاد لکه‌های دائمی بر روی پوست شما می‌شود. علاوه بر این توجه داشته باشید که افرادی که سابقه تبخال زدن دارند با انجام لیزر درمانی موجب فعال شدن این ویروس و ایجاد تبخال در این افراد می‌ شود. از این رو باید از داروهایی استفاده کنند که توسط پزشک برای پیشگیری از این عارضه تجویز می‌شود.

عوارض لیزر co2 فرکشنال

عوارض لیزر  co2فرکشنال چیست؟ در این قسمت به عوارض جزیی استفاده از این دستگاه خواهیم پرداخت. دستگاه لیزر co2 فرکشنال مانند سایر دستگاه‌های مشابه عوارضی با خود در پی دارد. به همین جهت قبل از استفاده از این دستگاه ابتدا در مورد مشخصات و عوارض آن اطلاعاتی کسب کنید. همانطور که می‌دانید بعد از انجام لیزر با دستگاه‌های مختلف با عوارض مختلفی مواجه می‌شوید.

از جمله عوارض استفاده از این دستگاه شامل: قرمزی در سطح پوست و تورم و درد و زخم شدن پوست است. علاوه بر این احتمال سوزش و درد و خونریزی وجود دارد. البته احتمال عفونت ثانویه و تغییر رنگ پوست هم یکی دیگر از عوارض این دستگاه به حساب می‌آید. توجه داشته باشید که حتما باید قبل از استفاده از این دستگاه اطلاعات کافی و مناسبی در مورد آن به دست آورید.

اطلاعاتی در مورد دستگاه درباره لیزرCO2 فرکشنال اج وان

دستگاه درباره لیزرCO2 فرکشنال اج وان موجب بهبود رنگ و بافت پوست می‌شود. لذا پوست را صاف و یکرنگ می‌کند. این گونه از محصولات برای درمان چین و چروک‌های ظریف یک گزینه مناسب به حساب می‌آیند و موجب تحریک کلاژن در زیر پوست می‌شوند. همانطور که می‌دانید کلاژن‌ها پروتئین‌هایی هستند که در بافت پوست وجود دارند و به زیبایی استحکام و قوام پوست کمک بسیار زیادی می‌کنند.

در نتیجه از افتادگی و شل شدن پوست جلوگیری به عمل آورده و مانع از پیری زودرس پوست می‌شوند. در نتیجه زیبایی را به مراجعه کنندگان اهدا می‌کنند. علاوه بر این برداشتن ضایعات عمقی و سطحی پوست یکی دیگر از کاربرد‌های منحصر به فرد این دستگاه به حساب می‌آید. علاوه بر این خال‌ها و زگیل‌های پوستی و ضایعات پوستی که از زخم و جراحی‌ها ناشی می‌شود را از بین می‌برد.

 

 لیزرCO2 فرکشنال اج وان Edge one – Co2 Fractional  قدرت پیک بالایی را برای دوره های پایدار تولید می کند. آستانه فرسایش بسیار سریع به دست می آید و بافت مورد نظر با آسیب حرارتی محدود از بین می رود و درد بیمار و زمان از کار افتادگی را کاهش می دهد. Edge Pulse از طریق پیک بالا و پایدار، بافت را خیلی سریع از بین می برد و یک منطقه باریک و کنترل شده از آسیب حرارتی ایجاد می کند.

معایب دستگاه لیزر co2 فرکشنال

معایب دستگاه لیزر co2 فرکشنال همانطور که در قسمت فوق بیان کردیم عوارضی است که بعد از استفاده برای مراجعین در پی دارد. همه دستگاه‌های لیزر بعد از لیزر عوارضی دارند که بعضی از عوارض بعد از مدتی با مراقبت‌های بعد از لیزر از بین می‌روند.

علاوه بر این توجه داشته باشید که دستگاه لیزر co2 فرکشنال از جمله ایمن‌ترین روش‌های جوانسازی پوست حساب می‌آید. اما از معایب آن باید اشاره کنیم که در تمامی روش‌های زیبایی و درمانی باید به طول دوره نقاهت و عوارض آن توجه زیادی داشت.

دستگاه لیزر فرکشنال به گونه‌‌ای است که بعد از لیزر درمانی با استفاده از این دستگاه باید از داروهای ویژه مراقبت پوست یک تا سه روز استفاده کرد. علاوه بر این دوره نقاهت بعد از استفاده از این دستگاه ۴ تا ۷ روز به طول می‌انجامد. لذا مراجعین بعد از لیزر باید انتظار یک هفته استراحت را داشته باشند.

نحوه عملکرد دستگاه لیزر فرکشنال co2

نحوه کار دستگاه لیزر co2 فرکشنال به این صورت است که ابتدا باید مراجعه کنندگان مراقبت‌های قبل از انجام لیزر را انجام می‌دهند. بعد از آن در ابتدا سطح پوست به طور کلی تمیز می‌شود.

در صورتی که نیاز به بیحسی باشد، برای آن قسمت از پوست که قرار است دستگاه لیزر فرکشنال بر روی آن کار کند بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. در ادامه دستگاه لیزر co2 را بر روی همان سطح مورد نظر که بی‌حسی موضعی استفاده شده قرار می‌ دهند و با حرکات عمودی و افقی پوست را لیزر می‌کنند.

علاوه بر این زمانی که لیزر اثر گذاری کرد بر روی پوست سوراخ‌های میکروسکوپی ایجاد می‌شود که فرایند بهبود پوست و بازسازی پوست را فعال می‌کند. در این صورت مراجعه کنندگان با استفاده از دستگاه فرکشنال co2 به مرور زمان مشاهده می‌کنند که پوستشان سالم و جوان‌تر می‌شود.

مقایسه دستگاه لیزر co2 با سایر تجهیزات مشابه

دستگاه لیزر co2 فرکشنال یکی از روش‌های بسیار مناسب برای از بین بردن مشکلات پوستی و جوانسازی پوست است. این دستگاه با توجه به پیشرفته شدن تکنولوژی روز تولید شده است و بسیار مدرن و به روز است. همچنین تفاوت بسیار زیادی با سایر تجهیزات مشابه دارد. به همین جهت محبوبیت بسیار زیادی در بین طرفداران کسب کرده است.

علاوه بر این باید توجه کنید که بیشترین کاربرد استفاده از دستگاه لیزر فرکشنال Co2 برای از بین بردن مشکلات ضایعات پوستی مانند جای جوش و جای زخم است. در حقیقت دستگاه Co2 فرکشنال با اثرگذاری دوگانه موجب تحریک کلاژن‌های سطح پوست می‌ شود. همچنین عملیات لایه برداری پوست را در کمترین زمان ممکن انجام می‌دهد. بنابراین یکی از بهترین دستگاه‌ها برای از بین بردن مشکلات و ضایعات پوستی است.

نتیجه گیری

دستگاه لیزر co2 فرکشنال یکی از تجهیزات بسیار مناسبی است که برای از بین بردن مشکلات پوستی، جوان سازی پوست و ایجاد کلاژن در سطح پوست و از بین بردن لک و جای زخم مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته عوارض جزیی را نیز به همراه دارد.

این دستگاه به علت مزایایی که دارد در بین طرفداران محبوبیت بسیار بالایی کسب کرده است. علاوه بر این از پیری زودرس پوست و ایجاد چین و چروک بر روی پوست صورت جلوگیری می‌کند. بنابراین یکی از بهترین روش‌ها برای جوانسازی پوست به حساب می‌آید.

5/5 - (5 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره سریع