دستگاه هایفو چیست؟

دستگاه هایفو چیست؟

چهره و پوست صورت به عنوان ویترین بدن به شمار می‌رود و در حقیقت سلامت پوست از اهمیت زیادی برخوردار است البته نباید فراموش کرد که با گذشت زمان و افزایش سن، پوست صورت نیز شادابی و جذابیت جوانی خود را از دست می‌دهد. از آنجا که این سیر طبیعی در حال طی شدن است، نمی‌توان مانع آن شد اما با پیشرفت تکنولوژی در زمینه‌های مختلف و به ویژه زیبایی، این موضوع نیز قابل رفع است و بر خلاف فرآیند طبیعی، می‌توان جوانی را در خود زنده کرد. در این مقاله قصد داریم شما را با دستگاه هایفو، یکی از شیوه‌های جوانی و دستگاه‌های مدرن و محبوب آشنا کنیم.

 چهره، یک هدیه خدادای است و طبیعت بکر آن مانند هر اثر انگشتی، مختص آن فرد است. آدمی گذشته از داشتن هر نوع رنگ پوست و هر نوع نژادی به دنبال زیبایی و جوانی دائمی است. هر چند گاهی افرادی هم هستند که از چهره خود راضی به نظر نمی‌رسند اما از طرفی دیگر عده ای هم هستند که طبیعی بودن و فرآیند طبیعی را بر هر چیزی ترجیح می‌دهند.

دستگاه هایفو

گذر عمر میزان کلاژن نهفته در پوست را کاهش می‌دهد و همین امر موجب می‌شود که به مرور شاهد چین و چروک‌هایی در پوست باشیم. در حال حاضر روش‌های مختلفی از پیشگیری تا درمان برای مقابله با پیری وجود دارد؛ از انواع کرم‌های ضد چروک گرفته تا بوتاکس اما این روش‌ها موقتی هستند و باز هم افراد را در تله پیری گیر می‌اندازند، حال آنکه همه ما دوست داریم از این تله نجات پیدا کنیم. طراوت و شادابی پوست نه تنها در دوره جوانی بلکه در دوران میانسالی و حتی پیری نیز باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود و باعث می‌شود فرد خود را بیشتر دوست داشته باشد. 

هایفو چگونه کار می‌کند؟

در عملکرد این دستگاه از امواج فرا صوت استفاده می‌شود همان امواجی که در سونوگرافی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. شاید این سوال برایتان به وجود بیاید که این امواج چه کمکی به پوست می کند؟ در پاسخ باید گفت که با کمک امواج فراصوتی که دستگاه هایفو، منتشر می‌کند، بر روی بخش‌های خاصی از لایه‌های پوستی تمرکز می‌شود و به طور قطع همان بخش‌هایی است که با توجه به افزایش سن و یا در معرض قرار گیری نور خورشید، دچار آسیب دیدگی شده‌اند. 

در مرحله بعد (پس از انتشار امواج فراصوتی)، این امواج کمک می‌کنند تا پوست تحریک شود و کلاژن‌ جدیدی تولید کند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید کلاژن‌ها در طراوت، شادابی، جوانی و سرزندگی پوست نقش موثری دارند و این مواد هستند که بافت‌های منسجم و بدون چروک را به معرض نمایش می‌گذارند.

هایفوتراپی از چه زمانی وارد عرصه زیبایی شد؟

این دیدگاه که هایفوتراپی را صرفاً برای بخش زیبایی در نظر گرفته، اشتباه است بلکه دستگاه هایفو در زمینه درمان هم حرف زیادی برای گفتن دارد. پیش از آنکه در سال 2008 برای اولین بار در عرصه زیبایی مورد استفاده قرار گیرد، برای درمان تومور از این روش و این دستگاه استفاده می‌شد. بعد از آن در سال 2009 با تایید وزارت غذا و دارو برای لیفت ابرو، از آن در بخش‌های دیگری مانند رفع چین و چروک صورت، رفع چین و چروک گردن و خطوط بالای سینه مورد استفاده قرار گرفت.

در چه مواردی از هایفو تراپی استفاده می‌شود؟

به عملکردی که بر روی پوست صورت می‌گیرد، هایفوتراپی گفته می‌شود و از این روش نوین برای موارد مختلفی استفاده می‌شود. در ادامه به برخی از خدماتی که بهترین دستگاه هایفو به حوزه سلامت و زیبایی عرضه می‌کند، اشاره می‌کنیم:

اگر ابروها به سمت پایین کشیده شده باشد، با این روش می‌توان‌ آن‌ها را به سمت بالا هدایت کرد. اگر گونه‌ها شل شده و یا دچار افتادگی گونه شده‌اید، هایفو برای شما معجزه می‌کند. یکی دیگر از مواردی که اکثر افراد با توجه به شرایط زندگی و سن و سال درگیر آن هستند، خط لب است. گاهی این خط به قدری عمیق است که فرد را اذیت می‌کند اما دستگاه هایفو برای این مشکل هم راه حل دارد و آن هم یک راه حل دائمی نه صرفاً موقت و برای مدت زمان کوتاه.

پیشانی هم از مکان‌هایی محسوب می‌شود که با کلیه احساسات فردی از جمله شادی و ناراحتی در ارتباط است. افکت‌ها و میمیک صورتی که با اخم‌های ریز و درشت، به مرور خطوط عمیقی را بر روی پیشانی حک می‌کنند و این موضوع اسباب ناراحتی افراد را فراهم می‌کند، اما این دستگاه همچنان می‌درخشد و خطوط اخم را به راحتی برطرف می‌کند. ضمن اینکه برای لیفت پیشانی هم کاربرد دارد.

در چه مواردی از هایفو تراپی استفاده می‌شود؟

از چه دستگاهی برای لاغری و لیفت پوست صورت میتوان استفاده کرد؟

از این دستگاه محبوب برای لاغری هم استفاده می‌شود. لاغر شدن آرزوی دیرینه افراد چاق است و اغلب افراد به دنبال روش‌های مدرن، آسان، بدون درد، بدون عوارض و کم هزینه هستند و می‌توان گفت دستگاه هایفو پاسخگوی خوبی برای این تقاضا محسوب می‌شود چرا که تمام این موارد را اجرا می‌کند. به کمک این دستگاه بر روی ذرات چربی انباشته شده در ناحیه شکم، پهلو، ران و دیگر نقاط مورد نظر تمرکز می‌شود و از طریق امواج فراصوتی، چربی‌ها شکسته و از بین می‌روند.

از آنجا که این نوع لاغری بدون درد و بدون جراحی است از آن به عنوان لاغری بدون درد و جراحی یاد می‌شود. بهترین دستگاه هایفو بر روی ناحیه شکم، بازو، پهلو، دست، باسن، ران، غبغب و غیره قرار می‌گیرد و عملیات شکست و حذف چربی را با سرعت بالا و بدون هیچ گونه عوارضی انجام می‌دهد.   

آیا دستگاه هایفو برای منافذ باز پوست که باعث تغییر رنگ میشود تاثیر دارد؟

 فراموش نکنید، اگر بهترین مراقبت‌های پوستی را انجام دهید نیز از تله منافذ باز پوست در امان نخواهید بود و نوک پیکان این موضوع دیر یا زود پوست را نشانه می‌برد اما باز هم بهترین دستگاه هایفو راه حل ایده‌آلی برای آن دارد، حتی تیرگی دور چشم هم با این دستگاه برطرف خواهد شد. از آنجا که هیچ گونه محدودیتی برای رنگ پوست افراد وجود ندارد، در هر نقطه از صورت می‌توان امواج فرا صوتی  را متمرکز کرد و به نتیجه دلخواه رسید.

کارایی دستگاه هایفو برای منافذ باز پوست که باعث تغییر رنگ میشود

عملکرد دستگاه هایفو چه مراحلی را در بر می‌گیرد؟

بدون شک هر عملی از فرآیند و مراحلی تشکیل شده است و هایفوتراپی هم از این موضوع مستثنی نیست. در مرحله اول پس از دریافت مشاوره و آمادگی ذهنی، پزشک مربوطه محل مورد نظر را تمیز می‌کند تا آماده مرحله بعد شود. از آنجا که ممکن است برای برخی از افراد درد موقتی رخ دهد، مقداری از کرم بی حسی در محل مورد نظر استفاده می‌شود. در مرحله بعد از یک ژل موضوعی در ناحیه مربوطه استفاده می‌شود که عملکردی مانند ژل لوبریکانت که در سونوگرافی مورد استفاده قرار می‌گیرد دارد. پس از جذب ژل، پوست آمادگی قرار گرفتن دستگاه هایفو را دارد.

 جالب است بدانید امواج فراصوت از طریق مانیتور توسط پزشک متخصص تنظیم شده و بر روی ناحیه مورد نظر منتشر می‌شوند. این عمل ممکن است بین 30 تا 90 دقیقه زمان ببرد و در نهایت دستگاه را از روی پوست بر می‌دارند. اگر در حین کار احساس سوزن سوزن شدن و یا گرمای خفیفی کردید، می‌توانید از مسکن استفاده کنید.

مزایایی که با استفاده از دستگاه هایفو به دست می‌آورید

لازم است بدانید میزان ماندگاری رفع چروک و لیفتینگ به مدت 1 الی 2 سال خواهد بود. همچنین ظرف مدت کوتاهی از 1 تا 3 جلسه، دستگاه هایفو شما را به نتیجه دلخواهتان می‌رساند. می‌توان گفت روشی بدون خونریزی، درد و بدون پانسمان است که در جلسات ساعتی حدود 30 دقیقه تا 90 دقیقه انجام می‌شود که نیاز به ریکاوری و دوره نقاهت ندارد و از پانسمان، پماد و کرم هم خبری نخواهد بود در حالی که در دیگر روش‌های درمانی نظیر لیفتینگ به مدت زمان 2 الی 4 ساعت بعد از انجام جراحی نیازمند مراقبت‌های ویژه می‌باشید.

یکی دیگر از امتیازات آن این است که با روش های دیگر تداخلی به وجود نمی‌آورد و می‌تواند با روش‌های درمانی دیگر نیز همراه شود. از دیگر مزایای هایفوتراپی، هزینه کم آن است، اگر دغدغه هزینه آن را دارید باید گفت در مقایسه با دیگر موارد جراحی، هزینه کمتری را شامل می‌شود.

مزایای مهم این روش این است که کاملاً تضمینی است و از آنجا که هیچ نوع اشعه ای ندارد، از سلامت بدن محافظت می‌کند. بدون خطر بودن آن باعث می‌شود که فاکتور محدودیت سنی نیز حذف شود و همه افراد در همه رده سنی بتوانند از آن استفاده کنند. علی رغم روش کار ساده و کوتاه بودن دوره درمان، نتایج ماندگاری دارد و همچنین قابلیت تکرار هم برای آن فراهم است.

مزایای دستگاه هایفو

بعد از انجام عمل هایفوتراپی چه اقداماتی باید انجام شود؟

همانطور که عنوان شد، بعد از استفاده از دستگاه هایفو، نیاز به اقدام خاص یا مراقبت جدی نیست و همین موضوع باعث حذف کارهای متفرقه از سوی بیمار شده است، البته به منظور حصول نتیجه مطلوب توصیه می‌شود فرد رژیم غذایی کلاژن ساز داشته باشد و مواد غذایی که به تقویت کلاژن سازی بدن کمک می‌کند را در برنامه غذایی خود بگنجاند.

 یکی دیگر از مواردی که لازم است مورد توجه قرار گیرد این است که اجازه ندهد بدن در معرض گرما و حرارت قرار گیرد چرا که این امر باعث قرمزی بیش از حد و یا التهاب آن ناحیه می‌شود. برخی از افراد به دلیل داشتن پوستی بسیار حساس ممکن است دچار کبودی یا ورم شوند که جای هیچ گونه نگرانی نیست و ظرف مدت کوتاهی برطرف خواهد شد.  

چه افرادی نمی‌توانند از هایفوتراپی استفاده کنند؟

 گروه‌های مختلفی از افراد در شرایط مختلف نمی‌توانند از عملکرد دستگاه هایفو استفاده کنند و به نوعی به صورت مطلق و یا به صورت نسبی از آن منع شده‌اند، که برای مشخص شدن موضوع، در ادامه توضیحاتی را ارائه می‌دهیم:

اگر فردی دچار بیماری صرع یا پیسی میکر قلبی باشد نباید از این روش برای درمان و یا زیبایی استفاده کند، اگر پروتز فلزی در بدن فردی کار گذاشته شده باشد، استفاده از این روش برای او ممنوع است، همچنین اگر فردی مشکل آکنه کیستیک داشته باشد و یا ناحیه ای از بدن او که قصد درمان یا زیبایی بر روی آن را دارد، با عفونت همراه شده باشد، به هیچ عنوان نباید از این روش استفاده کند. برای افرادی که داروهای ضد انعقاد خون مصرف می‌کنند، یا مشکل ترومبوز یا عفونت و یا جراحت پوستی دارند، منع مطلق دارد و اگر در دوره بارداری هم به سر می‌برید باید دور این عمل را خط بکشید.

 از طرفی دیگر بهترین دستگاه هایفو برای برخی افراد به صورت نسبی ممنوع است مانند افرادی که با ضعف شدید ایمنی بدنی دست به گریبان هستند و یا دوره شیردهی آن‌ها به پایان نرسیده باشد و یا اینکه مشکل دیابت آن‌ها کنترل نشده باشد.

چه افرادی نمی‌توانند از هایفوتراپی استفاده کنند؟

نتیجه گیری

اگر به دنبال زیبایی کم هزینه هستید و به دنبال آن هستید که هر چه زودتر و بدون دغدغه به زندگی روتین و عادی خود برگردید، استفاده از دستگاه هایفو گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌شود البته این عمل نیز باید توسط افراد با تجربه و متخصص انجام شود تا علاوه بر حفظ ایمنی کامل شما، به نتیجه ایده‌آل دست یابید. پیش از هر چیز می‌توانید مشاوره لازم را کسب نمایید.

5/5 - (3 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره سریع