دوره نقاهت لیزر کیوسوئیچ​ چقدر طول میکشد؟

دوره نقاهت لیزر کیوسوئیچ​ چقدر طول میکشد؟

دوره نقاهت لیزر کیوسوئیچ​

“دستگاه لیزر کیوسوئیچ (Laser Q-switched) یک روش مفید و کارآمد برای از بین بردن لکه‌های پوستی در صورت، دست، پا و سایر قسمت‌های بدن است. با انجام 1 تا 6 جلسه درمانی با لیزر کیوسوئیچ، اکثر لکه‌های پوستی را کاهش داده یا حذف کرده و به پوست شما زیبایی و روشنایی بیشتری می‌بخشد. اگر شما نیز قصد از بین بردن لکه‌های پوستی در صورت و  دست خود را با لیزر کیوسوئیچ دارید، باید اطلاعاتی درخصوص دوره نقاهت لیزر کیوسوئیچ داشته باشید. برای آشنایی بیشتر موضوع تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

سرفصل ها؛ آنچه که در این مقاله خواهید خواند

دستگاه لیزر کیوسوئیچ چیست؟

دستگاه لیزر کیوسوئیچ  یک روش کاربردی و مفید برای حذف لکه‌های پوستی در صورت، دست، پا و سایر قسمت‌های بدن می‌باشد. این تکنیک، با انجام یک  تا شش جلسه، به طور موثری لکه‌های پوست را حذف یا کم‌رنگ‌تر می‌کند و به پوست زیبایی و روشنایی بیشتری می‌بخشد. 

امروزه از لیزر کیوسوئیچ برای اهداف درمانی مختلفی استفاده می‌شود. دستگاه لیزر کیوسوئیچ با طول موج های 532 و 1064 نانومتر عاملی مؤثر در حذف نقاط تیره روی پوست و تاتوها است. این دستگاه اشعه‌های نوری با امواج مختلف را به سمت نقاط مورد نظر فرستاده و رنگ‌دانه‌ها را درون پوست به طور دقیق هدف قرار میدهد و از بین میرود. ما در  اینجا تعدادی از کاربردهای لیزر کیوسوئیچ و دوره نقاهت لیزر کیوسوئیچ صحبت خواهیم کرد.

درباره دستگاه لیزر کیوسوئیچ

کاربرد دستگاه لیزر کیوسوئیچ

درمان لک حاملگی یا ملاسما
درمان تیرگی پس از التهاب از جمله لک‌های پس از جوش، زخم، آکنه و یا اسکار ناشی آن
درمان چروک‌های سطحی پوست
درمان منافذ باز پوست
خال اوتا
تاتو
درمان کک مک
درمان کراتوز سبوریک
درمان لک‌های لنتیگو
بهبود ضایعات عروقی (تلانژکتازی)

مزیت های لیزر کیوسوئیچ و دوره نقاهت لیزر

مزایای فراوان لیزر کیوسوئیچ باعث شده تا توسط جمعیت زیادی از افراد مورد استقبال قرار گیرد. در ادامه شما را با چند مورد از فواید لیزر کیوسوئیچ  و دوره نقاهت لیزر کیوسوئیچ  آشنا خواهیم کرد.

 

تعداد جلسات کم: تعداد جلسات درمانی با کمک لیزر کیوسوئیچ نسبت به سایر روش‌ها کمتر است. بنابراین در زمان و منابع مالی شما صرفه جویی خواهد شد.

غیرتهاجمی بودن: این روش برخلاف بسیاری از انواع دیگر لیزرها، هیچ تماسی با پوست ندارند. همچنین نیازی به وارد کردن سوزن به داخل پوست نیست. در نتیجه، یک روش کاملا غیرتهاجمی به شمار می‌رود. از این رو دوره نقاهت لیزر کیوسوییچ زیاد طولانی نخواهد بود.

عدم افتادگی پوست: به دلیل‌عدم تماس دستگاه با پوست، باعث افتادگی پوست نخواهد شد. همچنین این روش نسبت به سایر روش‌های مراقبت پوستی بهداشتی‌تر به نظر می‌رسد.

   > اگر میخواهید در خصوص اجاره دستگاه لیزر در تهران آشنا شوید در مقاله اجاره دستگاه لیزر کیوسوئیچ در تهران با ما همراه باشید.

عوارض لیزر و دوره نقاهت لیزر کیوسوئیچ​

لیزر کیوسوئیچ نیز مانند هر روش درمانی دیگر در کنار مزایای فراوان خود می‌تواند معایبی را نیز به همراه داشته باشد. البته در صورت شناخت و انجام اقدام به موقع نسبت به آن‌ها می‌توانید پس از گذراندن دوره نقاهت لیزر کیوسوئیچ  این مضرات را به حداقل برسانید. چند نمونه از ضررهای لیزر کیوسوئیچ شامل موارد زیر می‌شود.
مشکل یا عارضهتوضیحات
سوزش هنگام درماندر صورت استفاده از دستگاه به مدت بیشتر از نیم ساعت ممکن است کمی در آن محل احساس سوزش داشته باشید. البته این سوزش را می‌توان به راحتی با پمادهای مخصوص از بین برد.
قرمزی و تورمممکن است تا چند روز پس از لیزر در همان محل شاهد قرمزی و تورم باشیم. معمولا در صورت رعایت نکات بهداشتی و استفاده از داروهای پزشک باعث بهبودی سریع آن می‌شود. مشاهده پوسته پوسته شدن در محل قرمزی نشان دهنده بهبود آن‌ها است.
عفونتیکی از عوارض این نوع لیزر که می‌تواند نشان دهنده‌عدم رعایت نکات بهداشتی باشد، عفونت است. اما در صورت انجام به موقع مراقبت‌های بعد از لیزر کیوسوئیچ این مشکل به وجود نخواهد آمد.
امکان بازگشتدر صورت قرار گرفتن در مقابل آفتاب، این لکه‌ها امکان بازگشت دارند. بنابراین استفاده از ضدآفتاب به تمام بیماران پیشنهاد می‌شود.
عـوارض لیزر کیوسوئیچ​

مراقبت‌های بعد از لیزر کیوسوئیچ

پزشکان فعال در حوزه زیبایی توصیه می‌کنند که پس از انجام لیزر کیوسوئیچ و در دوره نقاهت لیزر کیوسوئیچ، به رعایت برخی نکات توجه ویژه‌ای داشته باشید. با انجام صحیح مراقبت‌های بعد از لیزر کیوسوئچ دیگر اثری از آن بر روی پوست باقی نخواهد ماند. روش‌های زیر برای کوتاه کردن دوره نقاهت لیزر پیشنهاد می‌شود اقدامات زیر را انجام دهید:

  1. عدم استفاده از لایه بردار: پیشنهاد می‌شود که از هیچ گونه لایه برداری تا دو هفته پس از لیزر استفاده نشود. این کرم‌ها باعث افزایش حساسیت پوست در برابر اشعه فرابنفش خورشید می‌شود.
  2. عدم دستکاری اسکار: در صورت ایجاد هر گونه تاول یا زخم پوستی به هیچ عنوان به آن دست نزنید. این کار باعث ایجاد عفونت پس از لیزر خواهد شد.
  3. استفاده از کرم ضد آفتاب: از یک ضدآفتاب بدون رنگ قبل از هر بار خروج از خانه استفاده کنید.
  4. استفاده از کرم‌های ترمیمی: اگر پزشک معالج به شما کرمی را پیشنهاد کرده است، حتما تا دو هفته از آن استفاده کنید. این کار باعث کم رنگ‌تر شدن و در نهایت از بین رفتن جای زخم می‌شود.
  5. عدم شستشوی صورت: بهتر است تا یک روز کامل پس از لیزر صورت خود را با آب شستشو ندهید.
  6. عدم قرارگیری در برابرآفتاب: اشعه فرابنفش خورشید می‌تواند باعث ماندگاری زخم‌های پس از لیزر می‌شود. حتی الامکان تا دو هفته پس از لیزر از خانه خارج نشوید.

   > اگر میخواهید درباره درمان اسکار با استفاده از لیزر co2 فرکشنال بیشتر بدانید، در مقاله درمان اسکار با استفاده از لیزر co2 فرکشنال با ما همراه باشید.

درو نقاهت دستگاه لیز ر کیوسوئیچ چقدر طول میکشد​؟

مدت زمان نقاهت پس از جلسات لیزر کیوسوئیچ برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد و بستگی به نوع و محل استفاده از دستگاه لیزر دارد. اما به طور کلی، بعد از یک جلسه لیزر کیوسوئیچ، ممکن است پوست به مدت چند روز تا چند هفته احتیاج به نقاهت داشته باشد. این مدت زمان ممکن است بستگی به سطح حساسیت پوست شما و نوع درمان دارد.

 

برای دقیق‌تر و مشاوره‌ای کامل‌تر در مورد نقاهت دستگاه لیزر کیوسوئیچ، بهتر است با یک متخصص پوست و زیبایی مشورت کنید. آنها می‌توانند به شما راهنمایی دقیق‌تری در مورد مدت زمان نقاهت و مراقبت‌های لازم بدهند.

تعداد جلسات و نواحی قابل لیزر کیوسوئیچ

 

عاملتاثیر
مساحت ناحیههرچقدر این لیزر را در ناحیه بزرگتری از بدن اعمال کنید، نیاز به تعداد جلسات درمانی بیشتری است.
نوع ضایعه پوستیهرچقدر لکه پوستی کم رنگ‌تر و سطحی‌تر باشد، به جلسات درمانی کمتری مورد نیاز است.
نوع دستگاههرچقدر از دستگاه‌های قوی‌تر و پیشرفته‌تری استفاده کنید، مدت زمان درمان کوتاه‌تر خواهد شد.
نوع پوستهرچقدر پوست انسان نازک‌تر باشد، لکه‌ها و تاتوهای موجود بر روی آن راحت‌تر از بین خواهد رفت.

 

سخن پایانی

با توجه به تمام مطالب گفته شده، به اهمیت رعایت نکات مراقبتی مربوط به دوره نقاهت لیزر کیوسوئیچ پی می‌بریم. با رعایت این نکات می‌توانیم از فواید فراوان این نوع لیزر نهایت استفاده را ببریم. 

شرکت سروش طب مهرگان با سال‌ها تجربه در اجاره ، فروش و تعمیرات ، به عنوان یکی از پیشروهای این صنعت شناخته می‌شود. این شرکت با ارائه و اجاره دستگاه‌های لیزری پیشرفته و متنوع در زمینه‌های مختلف از جمله درمان پوست، زیبایی و پزشکی، به مشتریان خود خدمات عالی ارائه می‌دهد. علاوه بر ارائه تجهیزات، تیم متخصص و متعهد شرکت سروش طب مهرگان آماده است تا با ارائه مشاوره‌های کامل و به‌روز، به مشتریان خود در انتخاب و استفاده از دستگاه‌های لیزر بهترین پشتیبانی را ارائه دهد.

4.4/5 - (41 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره سریع