تفاوت دستگاه هایفو و اولترازد

تفاوت دستگاه هایفو و اولترازد

تفاوت دستگاه هایفو و اولترازد​

امروزه متدهای نوین بسیار زیادی برای جوان‌سازی پوست و لاغری موضعی به وجود آمده است. این متدها بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته اند. دستگاه هایفو برای جوان‌سازی پوست به کار برده می‌شود و همچنین دستگاه اولترازد نیز برای لاغری موضعی کاربرد دارد. ما در این مقاله این دستگاه‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد و شما را با تفاوت دستگاه هایفو و اولترازد آشنا خواهیم کرد. برای این که بتوانید اطلاعات کافی از این دستگاه‌ها به دست بیاورید، بهتر است تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

سرفصل ها؛ آنچه که در این مقاله خواهید خواند

دستگاه هایفو چیست؟

دستگاه هایفوتراپی، دستگاهی است که برای تولید امواج هایفو یا اولتراسوند به کار برده می‌شود. این دستگاه‌ها دارای انواع مختلفی هستند و برای درمان‌های متنوعی نیز به کار برده می‌شوند. دستگاه هایفو، به صورت غیر تهاجمی عمل می‌کند و با هدف قرار دادن لایه‌های عمیق پوست، باعث افزایش و تولید کلاژن‌های جدید و بازسازی کلاژن‌های موجود در پوست می‌شود. انجام لیفت صورت با این دستگاه غیرتهاجمی یک روش جدید است.

دستگاه هایفــو
دستگاه هایفو

شما می‌توانید با این دستگاه قدرتمند گونه‌های افتاده خود را نیز سفت کنید. این دستگاه با استفاده از اولتراسوند با فرکانس ۱۰ هرتز، کلاژن‌سازی پوست را تحریک می‌کند و باعث بازسازی فیبرهای کلاژنی پوست می‌شود. دستگاه هایفو تراپی با استفاده از امواج متمرکز فراصوت قوی کار می‌کند که با قرارگرفتن بر روی پوست همانند یک کرم لیفت کننده عمل کرده و پوست را صاف و درخشان می‌کند. بهتر است بدانید که کاربرد دستگاه اولترا زد با هایفو متفاوت است و بارزترین تفاوت دستگاه هایفو و اولترازد در کارایی آن‌ها است.

مزایای استفاده از دستگاه هایفو

 استفاده از دستگاه هایفو دارای مزایای زیادی است که برخی از این مزایا عبارتند از:

 1. زمانی که از این دستگاه برای درمان‌های زیبایی بر روی پوست شما مورد استفاده قرار می‌گیرد، امواج اولتراسوند با فرکانس بالا بر روی بافت زیرین پوست متمرکز می‌شود. اما لازم است بدانید که این دستگاه هیچ آسیبی به لایه‌های بالایی پوست شما وارد نمی‌کند.
 2. هایفو یک درمان تهاجمی نیست؛ زیرا هیچ برش، اثر سوزن یا جای زخم پس از اتمام درمان بر روی صورتتان، وجود نخواهد داشت. این روش یک روش غیر تهاجمی است.
 3. لازم است بدانید که این درمان کاملا سرپایی است و شما می‌توانید بلافاصله پس از درمان، بدون نیاز به مراقبت و استراحت به زندگی عادی خود بازگردید.
 4. با این روش، بلافاصله پس ازانجام هایفوتراپی، نتایج مثبتی را بر روی پوستتان مشاهده خواهید کرد. اما برای گرفتن نتیجه کامل معمولا باید تا ۳ ماه صبر نمایید.
 5. نا گفته نماند که لیفت با هایفو ارزان‌تر از هر روش لیفتینگ دیگر برای صورت، مانند جراحی است. به علاوه جراحی لیفت صورت، همیشه خطر خونریزی، عفونت، لخته شدن خون، درد، جای زخم و خطرات مرتبط با بیهوشی، وجود خواهد داشت.
 6. به دلیل آن که هایفو به روش تحریک و ارتقای روند بهبود طبیعی پوست عمل می‌کند، نتایج آن بسیار طبیعی خواهد بود.
 7. از دستگاه هایفوتراپی، می‌توانید برای انواع پوست‌ها استفاده کنید.
 8. این روش بسیار سریع و معمولا بدون درد است.
 9. هایفو تراپی به مرور زمان از پیری پوست شما نیز جلوگیری می‌کند.

   > اگر میخواهید در خصوص فروش دستگاه های هایفو دست دوم بیشتر بدانید ، در مقاله قیمت و فروش دستگاه هایفو دست دوم با ما همراه باشید.

عوارض استفاده از دستگاه هایفو

معمولا استفاده از هر دستگاهی بر روی پوست دارای عوارضی هم است که در این بخش به عوارض استفاده از دستگاه هایفو خواهیم پرداخت:

 

توضیحاتمشخصات
توضیحات دستگاه هایفودستگاه هایفو به جای پرکردن زیر سطح پوست برای ظاهری حجیم‌تر یا خلاص شدن از شر پوست اضافی با جراحی، به بازسازی پوست کمک می‌کند. از آن جایی که استفاده از دستگاه هایفو برای ارتقای روند طبیعی پوست است، نتایج آن نیز به توانایی پوست برای بازسازی بستگی دارد. بنابراین نتایج این روش ممکن است در هر فرد کاملا متفاوت باشد.
تاثیرات ناحیه‌ای پس از هایفو تراپیبرخی از افراد ممکن است بلافاصله پس از این درمان دچار تورم و قرمزی خفیف شوند که معمولا به سرعت از بین می‌رود. ناحیه‌ای که بر روی آن هایفو تراپی انجام می‌شود امکان دارد به مدت یک هفته کمی حساس باشد.
مناسبیت درمان هایفوتراپیروش هایفوتراپی برای افتادگی خفیف تا متوسط پوست کاملا مناسب است. اگر پوست خیلی افتاده‌ای دارید، بهتر است از سایر درمان‌های پوستی در این زمینه استفاده کنید.
مدت اثرات درمانیاثرات درمان صورت با استفاده از هایفو معمولا حدود ۱۲ ماه ادامه دارد. بعد از گذشت این مدت ممکن است برای حفظ نتایج، به جلسات درمانی مکرر نیاز داشته باشید.

دستگاه اولترازد چیست؟

بهتر است با مشخصات دستگاه اولترازد نیز آشنا شوید تا بیشتر تفاوت دستگاه هایفو و اولترازد را درک نمایید. امروزه یکی از ملاک‌های زیبایی در سراسر دنیا داشتن یک اندام زیبا و متناسب است. در خیلی از کشورها خانم‌ها برای این که به اندام متناسب برسند و یا از چربی‌های قسمت‌های مختلف بدنشان خلاص شوند، به عمل‌های پیکر تراشی روی می‌آورند. می‌توان به جرات گفت که یکی از بهترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها برای خلاص شدن از چربی بدن اولترازد است.

دستگاه اولترازد چیست؟
دستگاه اولترازد

این دستگاه پیشرفته به متخصصان شما این اجازه را می‌دهند تا اندام بیماران خود را شکل دهند و یا این که چربی‌های اضافه آن‌ها را تخلیه کنند. شما با استفاده از این دستگاه می‌توانید اندام خود را مانند ساعت شنی نمایید. نا گفته نماند که سلبریتی‌های زیادی که دارای اندامی مانند ساعت شنی هستند نیز از این روش استفاده می‌کنند.

مزایای استفاده از دستگاه اولترازد

همان طور که بیان کردیم میان دستگاه هایفو و اولترا زد تفاوت‌هایی وجود دارد. شما با آشنایی مزیت‌های دستگاه اولترازد بیشتر به تفاوت دستگاه هایفو و اولترازد پی خواهید برد. جراحی شکم، پهلو و دیگر نقاط بدن با استفاده از دستگاه اولترا زد دارای مزایای متنوعی است که ما در این بخش به چند مورد از مزایای آن خواهیم پرداخت:

 

این دستگاه سرعت بالای برای از بین بردن چربی‌های بدن دارد.
دستگاه اولترا زد دارای طول موج متغیر و مناسب برای تمام قسمت‌های بدن است.
با استفاده از این دستگاه نیازی به بیهوشی نخواهید داشت.
بعد از جراحی می‌توانید به خانه برگردید و احتیاج به بستری شدن در بیمارستان نخواهید داشت.
این عمل را می‌توانید در مطب هم انجام دهید.
این دستگاه برای تمامی بدن مورد استفاده می‌باشد.
استفاده از آن باعث سوختگی پوست نمی‌شود.
هیچ گونه عوارضی برای پوست ندارد.
این دستگاه قابلیت از بین بردن چربی‌های عمقی و سطحی را داراست.
لاغری با این دستگاه نیاز به رژیم ندارد.
در مدت زمان کوتاهی از شر چربی‌های خود خلاص می‌شوید.

   > اگر میخواهید در خصوص فروش دستگاه های هایفو دست دوم بیشتر بدانید ، در مقاله قیمت و فروش دستگاه هایفو دست دوم با ما همراه باشید.

عوارض استفاده از دستگاه اولترازد

لاغری‌های موضعی اگر به دست پزشکان متخصص انجام نشود ممکن است شامل عوارضی شود. ما در این بخش به عوارض استفاده از این دستگاه خواهیم پرداخت:

 • احساس درد در ناحیه‌ای که عمل انجام شده است.
 • التهاب و ورم ناحیه جراحی شده
 • کبودی و قرمزی نواحی که چربی برداشته شده است.
 • احساس تهوع و استفراغ
 • جمع شدن خون آبه زیر پوست
 • خروج خون آبه از محل جراحی شده به مدت طولانی
 • از بین رفتن حساسیت در ناحیه جراحی شده
 • باعث‌عدم تقارن در بخش‌های مختلف می‌شود.
عوارض استفاده از دستگاه اولترازد​
عوارض استفاده از دستگاه اولترازد​

اجاره دستگاه هایفو و دستگاه اولترازد​

اجاره دستگاه هایفو و اجاره دستگاه اولترازد برای کاربردهای زیبایی و تنظیم پوستی، گزینه‌های مفیدی هستند. در ادامه، تفاوت‌های مهم اجاره دستگاه هایفو و دستگاه اولترازد را برای شما توضیح خواهیم داد:

 

 

نوع امواج

دستگاه هایفو: از امواج فرکانس بالا صوتی با عنوان HIFU (High-Intensity Focused Ultrasound) استفاده می‌کند.
دستگاه اولترازد: نیز از امواج صوتی با فرکانس بالا برای ایجاد گرما در لایه‌های عمیق پوست استفاده می‌کند. این موج‌ها به عنوان Micro-Focused Ultrasound یا MFU خلاصه می‌شوند.

 

 

نوع کاربرد

دستگاه هایفو: بیشتر برای تنظیم و کشش پوست صورت و گردن به منظور کاهش چروک‌ها و بهبود لختی پوست استفاده می‌شود.
دستگاه اولترازد: نیز برای کشش و تنظیم پوست صورت و گردن، از بین بردن چروک‌ها، بهبود سطح پوست و درمان زیر چینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

دقت و کنترل

دستگاه هایفو: به عنوان یک روش غیرجراحی، دقت کنترل شده‌تری در ایجاد گرما دارد.
دستگاه اولترازد: دقت در کنترل دستگاه بیشتر است و مراحل اجرایی توسط پزشک کنترل می‌شود.

 

مدت زمان نتایج

دستگاه هایفو: نتایج این دستگاه ممکن است تا ۱۲ ماه ماندگار باشد.

دستگاه اولترازد: نتایج این دستگاه همچنان می‌توانند تا ۱۸ ماه یا بیشتر ماندگار باشند.

 

توصیه و مشاوره

 دستگاه هایفو و دستگاه اولترازد هر دو نیاز به مشاوره پزشکی دارند و توصیه است که قبل از استفاده از هر دو دستگاه با پزشک مشورت کنید.

با توجه به تفاوت‌های مهم بین دستگاه هایفو و دستگاه اولترازد، انتخاب بین آن‌ها به نیازها و اهداف شخصی شما بستگی دارد. اجاره این دستگاه‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا به بهترین تصمیم برسید.

دستگاه هایفو کاملا غیر تهاجمی اما دستگاه اولترازد یک روش کاملا تهاجمی بوده
سخن پایانی

همان گونه که مطالعه کردید ما در این مقاله شما را به طور اختصاصی با هر یک از این دستگاه‌ها آشنا کردیم، تا بتوانید از عوارض و مزایای آن‌ها اطلاعات لازم را داشته باشید. حتما اگر می‌خواهید از این دستگاه‌ها استفاده کنید پزشک متخصص برای این کار انتخاب نمایید. اصلی‌ترین تفاوت دستگاه هایفو و اولترازد در کارایی آن‌ها است. هر کدام از آن‌ها به طور جداگانه در بخش‌های مختلفی از بدن مورد استفاده می‌شوند و همچنین کارایی آن‌ها نیز متفاوت است.

شرکت سروش طب مهرگان با  ارائه دهنده خدمات فروش و اجاره دستگاه‌های هایفو (HIFU) و الترازد (Ulthera) با بهره‌گیری از تجربه و تخصص بیش از دهه‌ها در حوزه فناوری‌های پوستی و زیبایی می‌باشد. ما به عنوان یکی از پیشروهای صنعت در ایران، تمرکز خود را بر روی ارائه راهکارهای پیشرفته در زمینه زیبایی و جوانسازی پوست قرار داده‌ایم.

5/5 - (5 امتیاز)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره سریع